Apathe tarafından gönderilenler

  Geçenlerde şöyle saate bakayım dedim saat 9 olmuştu. İçimden "lan kale savaşı başlayacak neyse girişler 10 geçe kapanıyor yetişirim" cümlesi geçti ışık hızında. Sonra TK'nın olmadığı geldi aklıma :).


  İliğimize işlemiş iliğimize

  Server şu an açılsa bile elbette herkes aynı süreyi ayıramayacağı için aynı zevki tamamiyle alamayacağız. Sürgünde tek ejder olduğu dönemlerde 8 10 kişi ejdede şifre gönderirken birbirine ticaret mi atanı ararsın, ekranı 4 e 6 ya bölüp aynı anda şifre göndereni mi ararsın ortaya hortum attığı için NPC ye tıklayamadığı için mevzu çıkaranı mı ararsın sürgünde cadıyı kaçıranı mı ararsın sinir bozucu ama çok güzel şeylerdi. Yine duygulandım gece gece 😄

  Sapphire Radeon RX580 Pulse OC 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı takmaya karar verdim şu an.  AMD Ryzen 5 1600 3.20 Ghz 6 Çekirdek 16MB mi yoksa AMD Ryzen 5 2600 3.40 GHz 6 Çekirdek 19MB arasında kararsız kaldım. (Ryzen 5 12Nm li) . Hangisini tercih etmeliyim ve neden ?

  Herkese selamlar.


  Bir bilgisayar için sıfır ekran kartı almayı düşünüyorum fakat başlıkta belirttiğim ekran kartlardan hangisini alacağıma karar veremedim. 2-3 sene önce GTX 1060 önde iken güncel video karşılaştırmalarına baktığım zaman RX570'in %2-3 arasında (FPS olarak) öne geçtiği görülüyor ve genel olarak "Nvidia abi ya Nvidia" mantığı olsa da bazı forumlarda RX570'in fiyat olarak daha ucuz olduğu halde neredeyse aynı performansı verdiği söyleniyor.


  Sizce hangisini tercih etmeliyim veya başka ekran kartı önerisi olan arkadaşlar varsa sebebi ile birlikte yazarsa güzel olur. (Yeni ekran kartı önerecekler için fiyat aralığı 1.200-1.800 arası )


  iyi günler.:)

  Şuan güncel oyunlar ile karşılaştırılır ise istekleri karşılamaması normal. Oyun gelişmiyor sadece içinde değişiklikler yapılıyor bundan bahsediyordum aslında. Bir süredir World Of Warcraft oynuyorum 2020 yılında yeni bir seri daha çıkarıyor sürekli geliştiriliyor metin2 ile de bu şekilde ilgilenilseydi keşke...


  Bence istek karşılamama gibi bir durum yok. Biz sanki oyuna oyunun efsane özellikleri yüzünden mi giriyorduk? Skype'de o savaş ortamının tadını bildiğimiz için sohbet,muhabbet olsun diye giriyorduk. Bu olay Pes 2020 çıkmasına rağmen hala Pes 2013 oynanmasına benziyor.


  Ticari olarak düşüneceksek diğer serverlar nasıl kazanıyor ise Admin de bir yolunu bulurdu. Mavi Kristal oyunun çok küçük bir eklentisiydi mesela. Bu özelliği silah çevirmelerinde ekstra özellikler kazanmakta şart koydu Admin. Hem oyuna yeni özellik kattı hem ticari konuda da kendisine bir kazanç sağladı. Özellikleri oyuna nasıl entegre ettiğinize bağlı bu işler.

  Çevrem için söylüyorum zamanında çoğu kişi bu oyunu oynuyorken şuanda hiçbiri bu oyunu oynamıyor genele yakını da böyledir. Oyun şuan açık olsa eskisinden daha az oyuncu olurdu. Oyun çok eskidi artık istekleri karşılamıyor. Eskiden güzeldi evet ama yapacak bir şey yok artık. Birbirimizle eskileri konuşuruz sadece.


  Oyunun istekleri karşılamaması cümlesine katılmıyorum. Metin2 hepimizin çocukluk oyunu. Nasıl bazı şarkılar hala dinlenirse eskimiyorsa, bazı oyunlarda hala oynanıyorsa eskimemiş demektir.

  Hey gidi. Hala arada girip açılan konulara konuşulanlara bakıyorum. Bir umut serverin tekrar açılmasını uman,bekleyen, kitleden birisiyim bende. Alpha crazboy6161

  Bu serverde Emeği geçen değerli adminlerimize bize yaşattıkları bu güzel anılar için çok teşekkür ederiz. Bir gün olur da serverin açılma durumu olursa hala burdayız,hazırdayız.

  Profil fotoğrafın Greenmont Arena'nın önünü aklıma getirdi.

  Admin şu an oyunla uğrasmak istemiyor gerek kişisel tercihi gerek ileride herhangi bir şey olacağını düşünmemesi. Piyasada binlerce server var adamlar bu uyarıyı yaptıkları halde bütün sosyal medyalara bas bas bağırıyor reklamları veriyorlar.Yani eğer açmak isteyipte sırf bu duyurudan dolayı açmıyorsan Admin biraz saçma bir hareket çünkü bu duyuruyu yapalı ne kadar oldu kaç sw kapandı ? Adamlar hala açmaya devam ediyor.İşleri güçleri yokta bu küçük kendi çapındaki swlerle mi uğrasacaklar?


  Oyuniçi durumuna gelince McLaggen' ında dediği gibi bazı durumlar olmadı değil. Evet oldu fakat Admin'in bu oyuna emek vermediği önemsemediği anlamına gelmez.

  Admin, ben Metin2 yetkilisi olsam ve bu işlerle uğrassam ilk olarak Türkmmo sitesindeki pvplerden baslarım. Türkmmo sitesindeki pvplerin hangisi suan kapandı veya hangisi kapatma kararı aldı? Yada duyuru yapıldıktan sonra Metin2'nin herhangi bir pvpyi kapattığı haberini aldın mı? Adamlar serverlarını açıp takır takır işletiyorlar. Adamlar Türkmmo'da bas bas bağırıp serverlarını tanıtıyor yani çok şey etmemek lazım.


  He dersen artık sıkıldım, server ile uğrasmak istemiyorum eyvallah.

  Eğer yasal olmayan bir şekilde açamıyorsanız sizde yasal şekilde açmak için bir şeyler yapın ? Yani yasal yollara başvurun. Böyle bir şey mümkün değil mi? Bu işlerden pek anlamıyorum ama paraya kıyılıyorsa kıyın nasıl olsa yeni özellikler getirip çıkartırsınız o parayı

  Admin o kadar server arasından seni mi bulacaklar ya birde takip etmek ile falan mı ugrasacaklar bunlar hep göz korkutmak için söylenen şeyler. Eğer yeni bir server acarsan Alpha tarzında olsun gerisinin bence tutma olasılığı düşük suan