Bogore tarafından gönderilenler

  Bende TKMt2 oyuncuları gibi bir oyuncuydum oyunun son dönemlerine kadar oyun oynuyordum bende sizler gibi zevk alarak oynadım şimdi de açık olsaydı oynuyor olabilirdim hatta. :) Kendi fikrimce eğer Metin2 kendini diğer güncel oyunlar ile mücadelede bir yere koymak istiyor ise şuan ki durumu diğer oyunlara karşı istekleri karşılamıyor maalesef. Hep kendi kitlesine hitap ediyor başka oyunlardan da oyuncu getirmesi gerekiyor kendi kitlesi de zamanla sıkılıp oyunu bırakarak kan kaybediyor. Örnek olarak Metin2'yi bilmeyerek WoW oyuncusu veya LoL oyuncusu buraya gelmiyor. Kişisel olarak istekleri karşılayabilir tabi ki. Bahsettiğim durum grafiksel ve senaryosal hiç bir şey geliştirilmiyor sadece oyunun içerisinde bir takım değişiklikler yapılıyor. Bunun üzerinde bir çalışmaları var mıdır bilemiyorum olmasını umuyorum.


  Şunun gibi bir trailer göremedim ben Metin2'de;


  Oyunun istekleri karşılamaması cümlesine katılmıyorum. Metin2 hepimizin çocukluk oyunu. Nasıl bazı şarkılar hala dinlenirse eskimiyorsa, bazı oyunlarda hala oynanıyorsa eskimemiş demektir.

  Şuan güncel oyunlar ile karşılaştırılır ise istekleri karşılamaması normal. Oyun gelişmiyor sadece içinde değişiklikler yapılıyor bundan bahsediyordum aslında. Bir süredir World Of Warcraft oynuyorum 2020 yılında yeni bir seri daha çıkarıyor sürekli geliştiriliyor metin2 ile de bu şekilde ilgilenilseydi keşke...

  Çevrem için söylüyorum zamanında çoğu kişi bu oyunu oynuyorken şuanda hiçbiri bu oyunu oynamıyor genele yakını da böyledir. Oyun şuan açık olsa eskisinden daha az oyuncu olurdu. Oyun çok eskidi artık istekleri karşılamıyor. Eskiden güzeldi evet ama yapacak bir şey yok artık. Birbirimizle eskileri konuşuruz sadece.

  Bu işi yapmak yürütmek resmen kanunlar önünde bir suç bunu göze alarak bu serverları açıyorlar karşında ki de global bir şirket. Çok büyük cezalar alınabilir hiç kimse başına böyle bir şeyin gelmesinin ihtimalini dahi istemez. Evet TKMt2 bir çok sebepten kapatıldı telif olayları da bu sürecin gerçekleşmesinin tuzu biberi oldu diyebilirim bunu da açıklamıştık diye hatırlıyorum. Hala hatırlanılması akıllarda olması güzel bir şey. Belki de bu oyunun kapanmasıyla başka bir oyun deneyimlemişsinizdir yeni dostluklar kurulmasına sebep olunmuştur :)

  Sizler kadar bizde buranın açık kalmasını isterdik. Yazmanız üzerine kontrol ettim gecikmeli de olsa yasal işlemlere başlanmış. Eninde sonunda böyle bir şey olacağı belliydi ve gerçekleşiyor. Pvp sunucu sahiplerine geçmiş olsun.

  Arkadaşlar burası eski anıların paylaşıldığı bir konu değil mi? Ben mi yanlış anlıyorum. Bogore mesajları sildi mi pis Bogore oluyor sonra :D Bence her şeyi tadında bırakmak gerekiyor.

  Admin Bogore Vs lik Server tarzında sizi hiç uğraştırmayacak test server gibi bir server açsanız nasıl olur? Sadece Greenmont haritası ve ronark bölgesi olsun yeter. Böyle bir ihtimal var mı Admin Bogore  

  İsteklerinizi anlıyoruz fakat bu iş artık riskli bir iş bu riskin altına kimse girmek istemez. İşimizi severek yapıyorduk eğlenceliydi. İsteklerinize cevap veremeyeceğimiz için üzgünüz.

  Burun ve gözler biraz sırıtıyorlar gibi duruyor ama ana kompozisyon güzel. Gözler pek uyumlu değil burun da biraz biçimsiz duruyor. İlk denemelerin sanırım ilke göre bence iyi.


  Böyle oyun karakterleri değilde gerçek insanları çizmeyi düşünüyor musun?

  Yorumlarım neden siliniyor diye bir sürü yazı yazıyorsunuz. Bu forumun anı amaçlı açık olduğunu belirttik. Açılan başka bir oyun ile ilgili fikirlerinizi söylüyorsunuz burayı ilgilendirmiyor buna izin veremeyiz. Keyifli vakit geçirmenizi dileriz. :)

  Burada kimsenin he hö süyle iş yapılmadı. Bilinmeyen konular hakkında boş bik bik konuşuluyor. Bunca sene buranın açık kalması ve verilen hizmet hiç de kolay şeyler değil. Bu kadar biliniyorsa bu iş buyurun açın yapın. Şuan ki oyunların halini görüyorsunuz hepsi birbirinin aynısı en iyisi 6 ay sonra kapanıyor. TKMt2 için onca şey yazan şu oyun için hiç bir şey kazandırmayan insanlar şimdi açılsın diye bas bas bağırıyor.


  Şurada küçük bir ortam var bu kitleyi bilen sayan bırakın da bu kitle birbiriyle burada bir anı defteri olarak konuşsun eğlensinler. Oyun kapanalı neredeyse bir sene oldu hala aynı tartışmaları yapıyorsunuz. Boş bunlar.

  Artık bu tür mmorpg oyunları pek rağbet görmüyor. Orjinal Metin2 oyunu kan kaybedip eski efsane(!) oyuncusunu öne sürüp heyecan yaratmaya çalıştı çünkü artık ortaya farklı bir şey sürüp heyecan yaratabilecek bir durumları yok. Oyuncular trend oyunları takip ediyorlar PUBG, Fortnite, CS:GO, Dota2, League of Legends gibi. Bu tür oyunlarla rekabet edebilecek bir durum yok.


  Pvp server piyasası hep aynı oyunlarla devam ediyor herkes birbirinin kopyası haline gelmiş. Oyun açıp bir iki ay devam edip kapatıyorlar sonuç hep aynı. Bence bu sektör artık ölmeye yakın bir sektör. Genel oyun sektöründeki yeniliklere ayak uyduramıyor.


  TKMt2 bu pvp serverların içinde farklılık yaratan kaliteli bir oyundu bu yüzden çok sevildi ve yıllarca ayakta kaldı. Hepimiz burayı severek burada bulunduk ve hala bulunuyoruz takip ediyoruz :) Bunu yapabilen bir oyun yok hala.

  Ben çizmiyordum ama photoshop kısmında yanlış yapıp beceremeyerek öğrendim. Üzerinde çalıştığın başka tasarımlar olursa yorum yapmaya hazırım :)

  Surata göre göz küçük kalmış, burun büyük olmuş, dudak çok küçük biraz daha iyileştirebilirsin bence.

  Terörün, patlayan bombaların, savaşın, şehitlerin, şiddetin, tecavüzün olmadığı bir yıl olsun...

  Sağlıkla ve sevdiklerinizin yokluğuyla asla sınanmayın.
  Gönlünüzdekilere kavuşmanız dileğiyle.


  Mutlu yıllar!