DeadIyKing tarafından gönderilenler

Burun ve gözler biraz sırıtıyorlar gibi duruyor ama ana kompozisyon güzel. Gözler pek uyumlu değil burun da biraz biçimsiz duruyor. İlk denemelerin sanırım ilke göre bence iyi.

Böyle oyun karakterleri değilde gerçek insanları çizmeyi düşünüyor musun?

Teşekkür ederim görüşleriniz için .
    Düşünüyorum . Belkide gelişim yönünden daha iyi olabileceğini düşünüyorum . Oyun karakterlerinin tüm detaylarını göremiyor ve karakterin görselliği zihnimizde kalmıyor , yapılan çizimlerde benziyormu , benzemiyormu ayırt edilemiyor . Gerçek insan çizimleri yüz yapısını daha iyi öğrenmeye , detayları görebilmeye ve benzerlik ilişkisini kurabilme becerisine katkı sağlayabilir .

Merhaba . Şamana benzerliği oldukça düşük farkındayım fakat denemek istedim . Oyun karakterinin yüz detaylarına pek erişemiyoruz oyun içerisindeyken dolayısıyla kendi yorumumu katarak devam ettirdim .
    İki yöntem kullandım fırça ile boyama ve pentool aracıyla çizim . İlk defa ikisini birlikte kullanarak bir çizim yaptım .
    Hatalı kısımlar hakkında fikirlerinizi , önerilerinizi paylaşırsanız mutlu olurum .

Mouse kullanarak . Keşke tablete sahip olabilsem daha rahat guzel çalışmalar çıkarabilsem . Olsun ama her zorluk bir tecrübe :)

Çok teşekkür ediyorum bu değerli ve anlamlı yorumunuz için . Umarım bir artısı olur daha temel çizim bilgisine sahip olarak bile çok artısı oldu . Üzerine katmak için daha çok çaba gösteriyorum . Hedeflerim var yavaş yavaş , öğrene öğrene o hedeflerime ulaşmak için elimden geleni yapacağım.

Hatalarımı belirttiğiniz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim . İlk çizim deneyimimdi . Pek tecrübem yok maalesef geliştirme aşamasındayım . Program hataları , eksikleri nedeni ile bazı hataları tekrar gözden geçirip düzenleyemedim . Başka bir programda daha dikkatli şekilde deneyeceğim . Bu çizimde en azından fare kullanım deneyimi , çizim hatalarını öğrenmiş oldum . Tekrar teşekkürler değerli yorumunuz için.:)

Peki. Oyun açılırsa x miktarında para yükleriz diyorsunuz . İyi . Peki ama . Oyun ilk acildiginda bu işe değebilecek parayi yoneticimiz kazanabilir . Fakat dusunelim herkes karakterini dizdikten sonra yuklermi sizce bir kisi keyif icin . Parayi ilk karsiligini aldigindan yuklerler fakat karşılıksız ( karakterlerinin eşyalarini tamamlayinca) yüklemezlerki . Kısa süreli oyun istiyorsaniz bu dediğiniz sistem olur . Fakat TKMt2 oyunu hicbir zaman 2 aylık bir oyun olmadi . Ee bu oyun uzun sureli devam etmesi icin bi harcama gerekli ilk basta bu gelir karşılandı diyelim sonrasında ne olacak peki ? diye sorarım bizlere . ( Ben kesinlikle açılmasını isterim. Bunca yıllar bize mukemmel anilar birakan ,keyif veren oyunun . Ama tek tarafli dusunmemeliyiz. )

Oyunun açılmasını isterdim fakat durum ortada ben Tkmt2 dışında söylenilen oyunlara cevap vermek istiyorum.
    x isimli pvp reklam yapıyor 10 binin üzerinde oyuncu var global felan. Bu kandırmacalara gelmeyin . Ne globali ya global denilen oyuna kayıt olmaya çalışın yurt dışı dili ile yazılar diğer dil fakat içerik aynı . Password yazıyor oraya bile Id 'nizi yazıyorsunuz . Telefon numarası istiyor 05 ile başlıyor . Yabancıların telefonu 05 ilemi başlıyor hayır. Telefonsuz kayıt olunuyormu hayır.
    Yani global hikayesi sizi kandırmak için . Zaten hiçbir yabancı gelip türkiye pvpsinde oynamaz onca farklı ve güzel şekilde dizayn edilmiş yabancı serverlar oldugundan.
    Tkmt2 'nin onlinesi 150 olmasına rağmen . Sanki 1 2 bin kişi gibiydik. 100 kişide olsa savaş yapıyorduk sonuçta ve bize eğlence veriyordu .
    Evet işte sizinde söylemiş olduğunuz o 10 bin oyuncu yalanını umarım birgün anlarsınız .Çevrimdışı pazar ile zaten 100 kişilik oyuncu kitlesini bin kişi diye yutturuyorlar . Zaten bu tür pvp lerde hile kullanımınıda unutmayalım . Oluşan buglar çok iyiyim diyen yöneticilerin hiçbir çözüm bulamaması.
    Yani şunu söylemek istiyorum TKMt2'yi diğer sunucularla lütfen bir tutmayalım . Diğer oyunlar önce bir oyun olsun ondan sonra kıyaslıyalım .
    Elbette bir oyunun ilerliyebilmesi , kazanç yapıp geliştirilmesi gerekli . Yalnız TKMt2 buna imkan sağladı zaten tanıtım yaptı yapmadı diyemeyiz . Fakat insanları kandırıp büyüleyici bir tanıtım yapmadı . Youtuber denilen 10 15 bin aboneli kanallara reklam yaptırmadı [ Ayda 20 25 tanıtım yapanları ayrı tutuyorum ] . Bence TKMt2 doğru olanı yaptı . Bi oyunu oynamak isterse bi oyuncu zaten o oyunu bulur oynar . İllede oyunu gözlerine sokmaya zorlamaya gerek yok . TKMT2 oyunun oynanması için zaten tanıtımlarını yaptı .
    Ama artık günümüzde Metin2 eskisi gibi oynanmıyor . TKMt2 onlinesi yüksek bir sunucuydu ilk başlarda . O Sıralar Metin2 TR'de popülerdi . Her internet kafede Metin2 oynanıyordu . Ama zamanla diğer oyunların gelişmesi Metin2'nin ilerlememesi . Oyuncuların emek isteyen oyunları oynamaması nedenleri ile oyuncular azaldı . TKMt2'de bir pvp sunucusu sonuçta oda oyuncularını kaybetti . Fakat yinede oyuncu memnuniyeti için serveri açık tutup bize kaliteli bir oyun sundu . Birşeylerin sonu vardır TKMt2'ninde sonu vardı elbette ve bu zaman geldi ve TKMt2'nin sonunuda gördük .
    Dİğer oyunlar 100 oyuncuya düşse para kazanamyor diye oyunlarını kapatıyor yalandan reklam yapıp oyuncu çekiyor 3 4 ay kazanıyor parasını para azaldımı kapatıyor . Oyun bumudur arkadaşlar ya .
    Yapabileceğimiz birşey yok diğer oyunları oynamaya hatta yükleyip bilgisiyarınızda yer tutmasına bile gerek yok . TKMt2 oyununu oynadık bazılarımız Metin2 Tr 'de oynadı . Sonuçta bu oyunu oynadık her zaman oynuyacağız diye birşey yok hayatımız Metin2 değil . Bence kapanmış olan bu bize unutulmaz hatıralar bırakan dostluklar kazandıran oyuna ve yönetimine teşekkür etmek yerine imkanları zorlaştırmayalım . Yöneticilerine hatalısınız yanlış yapıyorsunuz demiyelim . Buradaki kişiler yanlış yapsaydı şuan bu forumda olup sohbet edebilirmiydiniz ?