TKmt2 ve Eski Günler

• Merhaba arkadaşlar , öncelikle konuşmama direk bu serveri bize sunan tüm yetkili kadroyu tebrik ederek başlamak istiyorum. Kaç yıllık metin2 hayatım ayrıca 4 yıllıkta "Metin2" yayıncılık geçmişim boyunca bu kadar keyif aldığım başka bir server olmadı. Buraya bu konuyu açmamın en büyük nedeni o kadar zaman geçmesine rağmen şu tadı başka hiç bir yerde alamadığımı dile getirmek istememdir. Belki çoğu kardeşim , arkadaşım tanımaz yada hatırlamaz hiç önemi yok. Beni sıradan biri olarak görün sadece sonradan gelenlerin yada bu serveri oynayamayanların neler kaçırdığını az çok anlatmak için konusuyorum. Mesela ben Tkmt2 de Dream serverinde yer aldım. Bir çok savaşa katıldım ve hepsinde keyif aldım. Savaş dediğime bakmayın iyisi kötüsü ile bir çok arkadaş edindim. Tabii server kapanınca çoğu mazi oldu ama bunlar güzel anılar olarak hafızamda kaldı. Oyundan çektiğim resimler hala galerimde durur , bu serverde test edip öğrendiğim efsunlar hala defterimde yazılıdır. Bir Metin2 oyuncusu için herşeyi öğrenip , oyunun temelini kavramak açısından çok değerli bir serverdi. Ayrıca yönetim o kadar başarılıydı ki hala yapmış oldukları çoğu değişiklikler , denemeler günümüz serverlerinin hiç birinde bulunmuyor hatta denemeyi bile beceremiyorlardı. Hp absorbenin skille entegre edilebilmesi ilk defa burda karşılaştığım bir mevzuydu ve turnuva günü o efsunlu itemlerle çıktığımda hile gözü ile bakılmam aklımdan çıkmaz :). Bazen durup düşünüyorum aynı şekil tekrar piyasaya girerler mi diye ama günümüz serverlerına bakıp insanların ne berbat serverlera gönül verip oynadığını görünce açmasalar daha iyi diyorum. En ufak ihtimal ses getiremedikleri anda böyle bir kalitenin 1-120 para tuzağı serverların gölgesinde kalma ihtimali bir ayıp olur cidden. Bakın onca oyun geçmeşime ve tarihin akıp gidişine rağmen buraya gelip bunları yazmam gerçekten aldığım zevktendir. Oyun içerisinde gerek oyuncu ile bir araya gelip kendilerini birer dost olarak bizlere sunmaları zaten bunun en büyük kanıtıdır. İlgi alakanın max olduğu başka bir server deneyimi yaşamadım. İlk zamanlarda ki o zorluk , TR den bile zor denildiği zamanlar başlamıştım Dream serverine. O zaman bile keyifliydi. Metinden çıkarılan efsun nesneleri sonra onların efsun taşlarına dönüşümü ve bunun gibi bir çok evre. Anlatırken bile duygulandım çok güzel zamanlardı. Pet kasmak denilen tabir bu serverda ne kadar zor olsada ben çok keyif alıyordum. Hele 50 level petli birini görünce ki o his :D Yazdıkça yazası geliyor insanın. Yavaştan yazımı bitirim en iyisi :) Tekrar ama tekrardan böyle bir deneyimi ve zevki bize yaşattığınız için sadece yetkililer değil tüm dostlarıma teşekkürlerimi sunuyorum...

89Lw , YellowRose , SonMohikan , SAMSUN , xSALVADORx , xLeeSiNx , ve daha bir çok hesap :)

sasaSALVADOR Youtube kanalı olarak ilerde yapacağınız aynı şekil bir projeye koşulsuz şartsız destek vermeye hazırım :thumbup::saint:

[IMG:https://i.hizliresim.com/r0VOaV.jpg]

• 89 Lwl Dan Seni Hatırlıyorum Dostum. Tkmt2'nin En zevnk aldığım zamanlar 89 lwl zamanlarıydı. kapandığından beri metin2 oynamıyorum pc bile dayanamadı çöktü :D -KazeShini -ScarLeTDemoN - RuThLeSsHeRo

KazeShini - ScarLeTDemoN - RuThLeSs

• Selamün aleyküm iyisi ve kötüsü ile bir süreç yaşattıran bizlere bu imkanı sağlayan yönetim ekibine öncelikle ben de teşekkür etmek isterim, söyledikleriniz düşünüp yazarken buraya paylaşmanız güzel çok mutlu oldum o güzel anları bir kez daha hatırlattığınız için ayrıca teşekkür ederim. :love:

• Az vs atmadık 😂 MissAlice

• Hey gidi. Hala arada girip açılan konulara konuşulanlara bakıyorum. Bir umut serverin tekrar açılmasını uman,bekleyen, kitleden birisiyim bende. Alpha crazboy6161

Bu serverde Emeği geçen değerli adminlerimize bize yaşattıkları bu güzel anılar için çok teşekkür ederiz. Bir gün olur da serverin açılma durumu olursa hala burdayız,hazırdayız.

-Ara Bitti,İntikam Vakti-

• Coma nın ilk bildiriminde hiç bir server hareketlenmemişken bizim serverin ilk kapanmasının ardından şu an açılmasını beklemek bir hayli bana garip geliyor çünkü GameForce tarafından şu an global serverlar dahi zorla kapatılıyor. Kapatıldığına dair bildirimleri yapıldı devam ediyor.

• Sizler kadar bizde buranın açık kalmasını isterdik. Yazmanız üzerine kontrol ettim gecikmeli de olsa yasal işlemlere başlanmış. Eninde sonunda böyle bir şey olacağı belliydi ve gerçekleşiyor. Pvp sunucu sahiplerine geçmiş olsun.

Sadece almanya merkezli pvp sunucular kapanıyor. Zaten kapananların hepsi farklı sunucu isimleri ile farklı merkezlerden yeni serverlar açıyor. Bahsettiğin işlemlerin TKMt2'nin kapatılma sebebi değil kapatılma bahanesi olduğuna inanıyorum.

• Bu işi yapmak yürütmek resmen kanunlar önünde bir suç bunu göze alarak bu serverları açıyorlar karşında ki de global bir şirket. Çok büyük cezalar alınabilir hiç kimse başına böyle bir şeyin gelmesinin ihtimalini dahi istemez. Evet TKMt2 bir çok sebepten kapatıldı telif olayları da bu sürecin gerçekleşmesinin tuzu biberi oldu diyebilirim bunu da açıklamıştık diye hatırlıyorum. Hala hatırlanılması akıllarda olması güzel bir şey. Belki de bu oyunun kapanmasıyla başka bir oyun deneyimlemişsinizdir yeni dostluklar kurulmasına sebep olunmuştur :)

B O G O R E

• Hey gidi. Hala arada girip açılan konulara konuşulanlara bakıyorum. Bir umut serverin tekrar açılmasını uman,bekleyen, kitleden birisiyim bende. Alpha crazboy6161

Bu serverde Emeği geçen değerli adminlerimize bize yaşattıkları bu güzel anılar için çok teşekkür ederiz. Bir gün olur da serverin açılma durumu olursa hala burdayız,hazırdayız.

Profil fotoğrafın Greenmont Arena'nın önünü aklıma getirdi.

• Güzel anılar biriktirebilmiş olmanıza vesile olabilmek çok mutluluk verici. Bu yüzden hala burada yazılar yazıyorsunuz.

Bugün ben de sizlerin yazdıklarına yanıt vermek istedim. Oyunu malesef tekrar açamayız çünkü bizler de unuttuk nasıl yaptığımızı. Zaten açılmış olsa bile diğer serverlara yetişmemiz veya yarışmamız çok mümkün olmayacaktır. Ciddi bir emek isteyecektir. Karşılığını da bulamayacaktır.

Artık insanlar MMORPG yerine MOBA tarzında oyunlara yöneliyorlar. Belki MMORPG türü tekrar ileride kendine oyun sektöründe bir yer bulabilir.

• Güzel anılar biriktirebilmiş olmanıza vesile olabilmek çok mutluluk verici. Bu yüzden hala burada yazılar yazıyorsunuz.

Bugün ben de sizlerin yazdıklarına yanıt vermek istedim. Oyunu malesef tekrar açamayız çünkü bizler de unuttuk nasıl yaptığımızı. Zaten açılmış olsa bile diğer serverlara yetişmemiz veya yarışmamız çok mümkün olmayacaktır. Ciddi bir emek isteyecektir. Karşılığını da bulamayacaktır.

Artık insanlar MMORPG yerine MOBA tarzında oyunlara yöneliyorlar. Belki MMORPG türü tekrar ileride kendine oyun sektöründe bir yer bulabilir.

Çoğu insan için metin2 Mercedes arabaya binip garajında Tofaş bulundurmak gibidir. Moba oyunları oynarlar ama Metin2 nin tadı başkadır. Zaten daha öncesinde hiçbir zaman diğer serverlarla yarış içerisinde olmadın. Tkmt2 kitlesi halihazırda mevcut. Çok uğraşmak istemiyorsan diğer tarafta tkmt2 tarzında oyun yapmak adına baya ilerleyip sponsor ve ekip sıkıntısından server acamayan yazılımcı var. Açmak gibi bir düşüncen olursa irbata gecmende fayda olur. MaybeOneDay.