Hayat Nasıl Gidiyor?

• Nasılsınız arkadaşlar?

Halinizi hatrınızı sorabilmek için böyle bir konu açtım.

Umarım herşey yolundadır. Beni soracak olursanız ben iyiyim :)

Hayatınızın bir döneminde güzel, eğlenceli anlar biriktirmenizi sağlamaya çalıştık.

Kimi zaman üzüldük, kimi zaman eğlendik. Stresli ve yoğun çalışmamızı gerektiren dönemlerden de geçtik.

Nihayetinde tatlıya bağlayarak güzel bir şekilde bu işi sonlandırdık.

Dilerim aynı eğlenceyi hatta daha da fazlasını hayatınıza bir şekilde kazandırmışsınızdır.

• İyi çok şükür değerli adminimiz. Sizde iyisinizdir.inş. Oyunu noktaladığınız halde bir türlü adınızı öğrenemediğimizden Admin geldiniz admin gidiyorsunuz.Şu gizliliğe bir son verin artık. Ve bize bu oyunun efsane yazılımcısı kimdir nedir nerelidir artık açıklama vakti gelmedimi . Siz sadece taktir edilecek bir iş yaptınız bu sebeple kim olduğunuzu artık gizlemenize sebep olmadığını düşünüyorum.Sevgilerimle..:)

https://youtu.be/IzUBHjRipCs

Şerefli bir insan demek, saygıya değer bir insan, daha açıkçası yolda rastlandıkça dönüp de bakılmaya değer bir insan demektir.Umarım bunu başarabilmişimdir...Sevgilerimle.

• Gecikmelide olsa o yakında asker diyelim : )

Yıllarca gizemli Admin olduğunuz için haliyle merak uyandırdınız ve kendinizden arka plan dışında hep iyiyim olarak bahsettiniz artık bu konuyu aşmış olsaydık iyi olurdu :)

Uzun soluklu TKMt2 oynayıpta başka serverden keyif alan duymadım. Oyuncuları her ne kadar yeri geldiğinde kovsanızda kopamayan oyunucular vardı. Kalitenin bir yanı buydu.

Biz isterdik yine yeniden devam etmesini lakin cevabınızı biliyoruz tekrar üzdünüz.

:)

• Teşekkürler admin bey iyiyiz bizlerde.

Aynen güzel bi yere değindiniz. Hayatımızın bir döneminde çok güzel ve keyifli vakit geçirmemize olanak sağladınız. Bunun için sizlere ve diğer oyunculara minnettarım :) Bi çok zaman metin2 gibi illet bir oyuna başladığım için sitem ettiğim oluyor ve eğitim hayatıma azda olsa etkiside bulunduğunun farkındayım. Belki olmam gereken yerden biraz farklı bi alandayım ama yinede pişmanlık yerine ufak bir mutluluk var. O kadar server oynadım ve içlerinden TKMT2 ile beraber topu topu 2-3 sv bu mutluluğu yaşamama olanak sağladı.

Yazacaklarımın sizin için herhangi bi değeri veya benimde fikir değiştirme gibi bi amacımın olmadığını belirterekten şu şekilde sözlerime devam edeyim :) 100 Online olduğu 2.server zamanlarında da oynayan biriydim TKMT2'yi ve gerçektende çok "kaliteli" bir oyun deneyimi sağladınız. Grafik ve renk farkı ile gerçekten de çok mükemmel bir oyun oluşturdunuz. Bunu yaparken belki bir OKUL ÖDEVİNİZ belkide başka birşeydi amacınız, Sizi tanımadığım için bilmiyorum :) Ama herneyse yaptığınız gerçekten de çok kaliteliydi. O zamanlar ortaokul, lise öğrencisiydim ve maddi olarak oyuna birşeyler dökemiyordum. O yüzden verdiğiniz hizmetin karşılığını veremiyordum. Şuanda üniversite okuyorum ve azda olsa bi gelirim var. Yeni bir server açarsanız emeğinizin karşılığını borç olarak bildiğim için biliyorsunuz.... :)) Şaka bi yana şöyle bi yazı yazsanız "Tekrardan TKMT2" diye daha güzel anılar saklamamıza ve biriktirmemize olanak sağlamış olursunuz.

Neyse çok yazdım, uzun lafın kısası gün gelecek bu forumda kapanacak ama TKMT2 yi devam ettirmediğiniz için sizde pişman olcaksınız :)

• Ve şunuda ekleyeyim. Kapanan her pvp server'dan sonra yönetime arkadan sövülürken burada güller atılıyor adeta :) Buda yeni server'ı bekleyen kitlenin sadakatine bağlı durum. O yüzden yeni sv için nöbeetteyiz :)))))

• Ve şunuda ekleyeyim. Kapanan her pvp server'dan sonra yönetime arkadan sövülürken burada güller atılıyor adeta :) Buda yeni server'ı bekleyen kitlenin sadakatine bağlı durum. O yüzden yeni sv için nöbeetteyiz :)))))

2018 yılında, 300 kişiyle server mi yönetilir, admin zeki adam yapmaz öyle şey.

• 2018 yılında, 300 kişiyle server mi yönetilir, admin zeki adam yapmaz öyle şey.

belki sağlam reklam yapip yeni tarz bir sunucu oluşturup adim atıcak senin o 300 kişilik dedigin sunucu birkaç sistemi hariç hiç bişeyi oturmamiş sunucuydu. Kast etmek istedigim şey pVe ile pVp karişiktı bence pVe den yürüyüp ilerki seviyelerde ise oyunu pVp 'ye bağlayabilirse muhteşem bir sunucu olucagından eminim. Hiç bir Server'de Tkmt2'de oldugu gibi Savaş Özellikleri yok bence dikkat cekicektir iyi bir tanıtım yapılabilir ise

• Tkmt2 her yeni serverini açarken bu ümit ve söylem ile yola çıktı ama sonuç sürekli kavga eden, bug kullanan, adminin yaptığı işe değer göstermeyen ve o işi desteklemeyen 200-300 kişi oldu. En tanınmış serverlar bile 2 aydan sonra oyuncusuz kalıyor, şu piyasada tkmt2nin çok kişi tarafından oynanacağını düşünmek hayalcilikten başka bir şey değil. Zaten anladığım kadarı ile olay kişi sayısından ziyade daha farklı konulara bağlı. Büyük bir uğraş ve hukuki sorumluluk gerektiren bir işe girmek için o işi heyecan ve istek ile yapmak gerekiyor ki adminde bunların kaldığını pek sanmıyorum. Tabi söz kendisinde, ben sadece görüşlerimi ve durum hakkındaki sezimlerimi belirttim.

• Artık bu tür mmorpg oyunları pek rağbet görmüyor. Orjinal Metin2 oyunu kan kaybedip eski efsane(!) oyuncusunu öne sürüp heyecan yaratmaya çalıştı çünkü artık ortaya farklı bir şey sürüp heyecan yaratabilecek bir durumları yok. Oyuncular trend oyunları takip ediyorlar PUBG, Fortnite, CS:GO, Dota2, League of Legends gibi. Bu tür oyunlarla rekabet edebilecek bir durum yok.

Pvp server piyasası hep aynı oyunlarla devam ediyor herkes birbirinin kopyası haline gelmiş. Oyun açıp bir iki ay devam edip kapatıyorlar sonuç hep aynı. Bence bu sektör artık ölmeye yakın bir sektör. Genel oyun sektöründeki yeniliklere ayak uyduramıyor.

TKMt2 bu pvp serverların içinde farklılık yaratan kaliteli bir oyundu bu yüzden çok sevildi ve yıllarca ayakta kaldı. Hepimiz burayı severek burada bulunduk ve hala bulunuyoruz takip ediyoruz :) Bunu yapabilen bir oyun yok hala.

• İyiyiz nabalım Pubg de aug kovaliyoruz :)

AUG çıkarsa senin Groza çıkarsa benim, hadi iletişelim. 8)

Burası kapandıktan sonra M2 oynamayı bıraktım. Bir kaç oyun denesem de MMO/RPG tarzı oyunları oynamaya, karakter geliştirme, görev yapma vs gibi şeylere pek sabrım kalmadığını fark ettim. PUBG oynayanlar yeşillendirebilir. Bu arada Radical Heights oyununu da tavsiye ederim. Retro tarzı BattleRoyal oyunu. 80'ler dönemini az biraz bilenler, takip edenler, duyanlar, tanık olanlar çok sevecektir diye tahmin ediyorum.

• AUG çıkarsa senin Groza çıkarsa benim, hadi iletişelim. 8)

Burası kapandıktan sonra M2 oynamayı bıraktım. Bir kaç oyun denesem de MMO/RPG tarzı oyunları oynamaya, karakter geliştirme, görev yapma vs gibi şeylere pek sabrım kalmadığını fark ettim. PUBG oynayanlar yeşillendirebilir. Bu arada Radical Heights oyununu da tavsiye ederim. Retro tarzı BattleRoyal oyunu. 80'ler dönemini az biraz bilenler, takip edenler, duyanlar, tanık olanlar çok sevecektir diye tahmin ediyorum.

Duo atalim abi gel 😄

• Oyun kapanma süreci belli bile değilken aslında "oyun" tabiri benim için bitmişti. Ama bugün bu forumun linkini adres çubuğuna yazıyorsam bir değeri var ki yazıyoruz işte :)

100 kişiymiş 300 kişiymiş bunun bir önemi yok ortada 7 yıl yönettiğiniz bir oyun vardı bu istikrarı sağlayan piyasada kaç kişi vardı siz varken ;)

Güzel işler çıkarttınız ve tam yerinde de noktaladınız diye düşünüyorum. Hayatınızın yolunda gitmesine de ayrıca mutlu oldum , Admin olarak tanısakta özünüzde "iyi bir insan" olduğunuzu her daim hissetmişimdir.

Açtığınız oyun sayesinde buradan bir çok kişiyi gerçek hayatta görüşerek kazandım hatta geçen hafta yine bir istanbul buluşması oldu ve beraberdik tayfayla, güzel dostluklar kazandırdınız kısacası:)

Oyunlar benim için bitmişte olsa akşam 20-21 savaşları cumartesi lonca turnuvası kısacası haftada şu 2 saati buraya ayırmayı çok isterdim. Ayrı bir güzeldi :thumbup:

• Sigara içmek tedavisi olan bir "hastalıktır".
    • Sigara içmek hayatınıza; hastalık ,kötü koku, para kaybı gibi nice sorunları da ekleyecektir.
    • Bırakma süreciniz de kritik olan ilk 3 haftadır. "Tek nefes" bile almanız bağımlılığınızın devamı demektir.
    • 4. evre Akciğer kanseri değilseniz bırakmak için asla geç değildir.

Sağlık Bakanlığı Alo 171 Sigara Bırakma ve Danışma Hattı bu konuda alabileceğiniz en iyi hizmeti ülkemizde sunmaktadır.