Nasılsınız

İyi Geceler ... zZz
  • Admin

Kapat o zaman burayıda madem açmaya cesaretin yok ve etik bulmuyorsun kimseye umut vermenin manası yok. Bizim nasıl olduğumuzu sordun düşüncelerimizi aldın ve artık veda edip yapacağın yeni işlere bakma zamanı.

Cesaret işi değil bu. Ben kimseye umut ta vermiyorum. Sadece sohbet amaçlı açtım. Bu forum sitesi bize ait ve ne yapacağımızı size soracak değiliz.

• Oyunun açılmasını isterdim fakat durum ortada ben Tkmt2 dışında söylenilen oyunlara cevap vermek istiyorum.
    x isimli pvp reklam yapıyor 10 binin üzerinde oyuncu var global felan. Bu kandırmacalara gelmeyin . Ne globali ya global denilen oyuna kayıt olmaya çalışın yurt dışı dili ile yazılar diğer dil fakat içerik aynı . Password yazıyor oraya bile Id 'nizi yazıyorsunuz . Telefon numarası istiyor 05 ile başlıyor . Yabancıların telefonu 05 ilemi başlıyor hayır. Telefonsuz kayıt olunuyormu hayır.
    Yani global hikayesi sizi kandırmak için . Zaten hiçbir yabancı gelip türkiye pvpsinde oynamaz onca farklı ve güzel şekilde dizayn edilmiş yabancı serverlar oldugundan.
    Tkmt2 'nin onlinesi 150 olmasına rağmen . Sanki 1 2 bin kişi gibiydik. 100 kişide olsa savaş yapıyorduk sonuçta ve bize eğlence veriyordu .
    Evet işte sizinde söylemiş olduğunuz o 10 bin oyuncu yalanını umarım birgün anlarsınız .Çevrimdışı pazar ile zaten 100 kişilik oyuncu kitlesini bin kişi diye yutturuyorlar . Zaten bu tür pvp lerde hile kullanımınıda unutmayalım . Oluşan buglar çok iyiyim diyen yöneticilerin hiçbir çözüm bulamaması.
    Yani şunu söylemek istiyorum TKMt2'yi diğer sunucularla lütfen bir tutmayalım . Diğer oyunlar önce bir oyun olsun ondan sonra kıyaslıyalım .
    Elbette bir oyunun ilerliyebilmesi , kazanç yapıp geliştirilmesi gerekli . Yalnız TKMt2 buna imkan sağladı zaten tanıtım yaptı yapmadı diyemeyiz . Fakat insanları kandırıp büyüleyici bir tanıtım yapmadı . Youtuber denilen 10 15 bin aboneli kanallara reklam yaptırmadı [ Ayda 20 25 tanıtım yapanları ayrı tutuyorum ] . Bence TKMt2 doğru olanı yaptı . Bi oyunu oynamak isterse bi oyuncu zaten o oyunu bulur oynar . İllede oyunu gözlerine sokmaya zorlamaya gerek yok . TKMT2 oyunun oynanması için zaten tanıtımlarını yaptı .
    Ama artık günümüzde Metin2 eskisi gibi oynanmıyor . TKMt2 onlinesi yüksek bir sunucuydu ilk başlarda . O Sıralar Metin2 TR'de popülerdi . Her internet kafede Metin2 oynanıyordu . Ama zamanla diğer oyunların gelişmesi Metin2'nin ilerlememesi . Oyuncuların emek isteyen oyunları oynamaması nedenleri ile oyuncular azaldı . TKMt2'de bir pvp sunucusu sonuçta oda oyuncularını kaybetti . Fakat yinede oyuncu memnuniyeti için serveri açık tutup bize kaliteli bir oyun sundu . Birşeylerin sonu vardır TKMt2'ninde sonu vardı elbette ve bu zaman geldi ve TKMt2'nin sonunuda gördük .
    Dİğer oyunlar 100 oyuncuya düşse para kazanamyor diye oyunlarını kapatıyor yalandan reklam yapıp oyuncu çekiyor 3 4 ay kazanıyor parasını para azaldımı kapatıyor . Oyun bumudur arkadaşlar ya .
    Yapabileceğimiz birşey yok diğer oyunları oynamaya hatta yükleyip bilgisiyarınızda yer tutmasına bile gerek yok . TKMt2 oyununu oynadık bazılarımız Metin2 Tr 'de oynadı . Sonuçta bu oyunu oynadık her zaman oynuyacağız diye birşey yok hayatımız Metin2 değil . Bence kapanmış olan bu bize unutulmaz hatıralar bırakan dostluklar kazandıran oyuna ve yönetimine teşekkür etmek yerine imkanları zorlaştırmayalım . Yöneticilerine hatalısınız yanlış yapıyorsunuz demiyelim . Buradaki kişiler yanlış yapsaydı şuan bu forumda olup sohbet edebilirmiydiniz ?

• Çok doğru ve güzel tespitler. Çok doğru düşünceler. Nereden bakarsam bakayım ekleyecek bir şey de göremiyorum her şeyi eksiksiz yazmışsın. Ağzına sağlık. Aynen katılıyorum düşüncelerine.

• Sigara içmek tedavisi olan bir "hastalıktır".
    • Sigara içmek hayatınıza; hastalık ,kötü koku, para kaybı gibi nice sorunları da ekleyecektir.
    • Bırakma süreciniz de kritik olan ilk 3 haftadır. "Tek nefes" bile almanız bağımlılığınızın devamı demektir.
    • 4. evre Akciğer kanseri değilseniz bırakmak için asla geç değildir.

Sağlık Bakanlığı Alo 171 Sigara Bırakma ve Danışma Hattı bu konuda alabileceğiniz en iyi hizmeti ülkemizde sunmaktadır.

• Nasıl gidiyor arkadaşlar? Nasılsınız?

Nasıl gitsin admin,haberleri seyrediyorsundur.Ülke fokur fokur kaynıyor,gelecek endişesi hat safhada,Dolar 4,Euro 5 TL sınırında,motorin litresi 5,20 , benzin litresi 5,80 TL civarlarında.Asgari ücret artışı beklenirken 100TL desteği kalktı... vs vs bunca gerçek,acı gerçek durur iken eğlence sektörünü unutuyor insan :) Gelecek endişesi taşıyan bilinçli ve sorumlu insanların tek yapabileceği iyi bir eğitim alabilmek iken,eğitim sisteminde de mağlum değişimler oldu.Yani nereden bakarsan bak can sıkıcı durumlar.

Sen nasılsın iyimisin,işlerin güçlerin nasıl.?

Kim demiş kışın Dondurma yenmez diye.!?

• Nasıl gitsin admin,haberleri seyrediyorsundur.Ülke fokur fokur kaynıyor,gelecek endişesi hat safhada,Dolar 4,Euro 5 TL sınırında,motorin litresi 5,20 , benzin litresi 5,80 TL civarlarında.Asgari ücret artışı beklenirken 100TL desteği kalktı... vs vs bunca gerçek,acı gerçek durur iken eğlence sektörünü unutuyor insan :) Gelecek endişesi taşıyan bilinçli ve sorumlu insanların tek yapabileceği iyi bir eğitim alabilmek iken,eğitim sisteminde de mağlum değişimler oldu.Yani nereden bakarsan bak can sıkıcı durumlar.

Sen nasılsın iyimisin,işlerin güçlerin nasıl.?

Allah yardımcımız olsun. Ben de iyiyim teşekkür ederim. İşlerim yolunda çok şükür.

• Teliften dolayı kapattında svyi admin öyle bişe yokmuş düzmeceymiş. Yani o kapanan pvp teliften kapanmamış :) Telif diye bişe yokmuş haberin var mı bilmiyorumda :)

Mesele telif hakkının yanında bu oyunun alt yapısının başka bir firmaya ait olduğunun bize hatırlatılmasıdır.

• Mesele telif hakkının yanında bu oyunun alt yapısının başka bir firmaya ait olduğunun bize hatırlatılmasıdır.

Yani anlıyorum bu durum prensip meseleside olabilir tabikide. Ymir Entertainment şirketine ait olan metin2'nin alt yapısı aynı şirketin metin1 oyunundan yararlanılmıştır. gameforge un ortaklığı ile zaten bu durum devam ediyor vs. Yani az çok durumları biliyorum ve telif diye bi zırvalığın normal bi pvp sv'de olmayacağını sizde biliyorsunuzdur. Kurduğunun oyunun adında METİN2 adı geçmediği sürece telif diye birşeye takılma imkanı yoktur. Files ve içindeki dosyaları hemen hemen herşeyiyle değiştirmiştiniz. Yani çok garip geldi ki o kapandığı söylenen sv bi zaman içerisinde tekrar açılacağı söz konusu olmuş. Yani bi düşünün güzel bir oyun yaratmıştınız bunu tekrardan canlandırmak sizin elinizde. Prensipse eğer bu durum onun içinse oyunu biraz daha değiştirmeniz daha özgün içerikte olmasına olanak sağlar. Ki yeterince özgündünüz. Files'i sallayın geçin :) LOL bile dota alt yapısı ile kurulmuş bi oyundur ;)

• Yani anlıyorum bu durum prensip meseleside olabilir tabikide. Ymir Entertainment şirketine ait olan metin2'nin alt yapısı aynı şirketin metin1 oyunundan yararlanılmıştır. gameforge un ortaklığı ile zaten bu durum devam ediyor vs. Yani az çok durumları biliyorum ve telif diye bi zırvalığın normal bi pvp sv'de olmayacağını sizde biliyorsunuzdur. Kurduğunun oyunun adında METİN2 adı geçmediği sürece telif diye birşeye takılma imkanı yoktur. Files ve içindeki dosyaları hemen hemen herşeyiyle değiştirmiştiniz. Yani çok garip geldi ki o kapandığı söylenen sv bi zaman içerisinde tekrar açılacağı söz konusu olmuş. Yani bi düşünün güzel bir oyun yaratmıştınız bunu tekrardan canlandırmak sizin elinizde. Prensipse eğer bu durum onun içinse oyunu biraz daha değiştirmeniz daha özgün içerikte olmasına olanak sağlar. Ki yeterince özgündünüz. Files'i sallayın geçin :) LOL bile dota alt yapısı ile kurulmuş bi oyundur ;)

Çok güzel konuşmuşsun ama bence admin zaten bunları biliyor. Serverı açmak istemiyor bunun nedeni belki özel hayatı olabilir belki vakit ayıramayacaktır ya da daha büyük bir projesi vardır ama benim düşüncem serverdaki tiplerle tekrardan uğraşmak istemiyor. Kimisi oyununu düzgün düzgün oynarken kimisi muhalefet olmaya çalışıyor. Ben bu serverların kapatılmasının yalan olduğunu baya baya anlatmıştım özelden ama çok kararlı durduğu için belliki başka bir sebebi var dedim ve eşelemeyi kestim. Umarım olurda bir gün fikri değişir diye günde 1 kere göz gezdiriyorum buraya. Bakalım kısmet :)

• Öncelikle tüm dostlarıma selamlar.

Konuya şöyle bir göz gezdirdim de kemik kadro yine burda ve oyunun açılmasını 4 gözle bekliyor.Ama bu konuda admin beyin aklını bilgisiz kişiler saçma şeylerle doldurduğu için ısrarla direniyor.Öncelikle Metin2 oyunu yasal olarak bir Almanya şirketi olan Gameforge şirketine ait bundan dolayı telif hakkından çekiniyorsunuz.Lakin bu ismi geçen şirketin Türkiye üzerinde herhangi bir ofisi olmadığı için yasal olarak Türkiyede ki hiç bir kuruma, kuruluşa ve şahısa ait mala telif hakkı koyamaz.Hadi olduda Türkiyede bir ofis açtı yasal olarak bir belirgenlik gösterdi ve telif hakkı koymaya başladı.O zamanda oyunda ki isim haklarına telif atabilir bununda çözümü oyundaki tüm Metin2 kelimelerini kaldırıp Tamer2 vs. gibi şeyler yapmaktır.Yani işin özeti şu ki oyunu açmak istedikten sonra her türlü bir çözüm yolu vardır ama dediğim gibi istemek lazım öncelikle.  Admin

Ölümün olduğu bu dünyada hiç birşey çokda ciddi değildir aslında.

• Öncelikle tüm dostlarıma selamlar.

Konuya şöyle bir göz gezdirdim de kemik kadro yine burda ve oyunun açılmasını 4 gözle bekliyor.Ama bu konuda admin beyin aklını bilgisiz kişiler saçma şeylerle doldurduğu için ısrarla direniyor.Öncelikle Metin2 oyunu yasal olarak bir Almanya şirketi olan Gameforge şirketine ait bundan dolayı telif hakkından çekiniyorsunuz.Lakin bu ismi geçen şirketin Türkiye üzerinde herhangi bir ofisi olmadığı için yasal olarak Türkiyede ki hiç bir kuruma, kuruluşa ve şahısa ait mala telif hakkı koyamaz.Hadi olduda Türkiyede bir ofis açtı yasal olarak bir belirgenlik gösterdi ve telif hakkı koymaya başladı.O zamanda oyunda ki isim haklarına telif atabilir bununda çözümü oyundaki tüm Metin2 kelimelerini kaldırıp Tamer2 vs. gibi şeyler yapmaktır.Yani işin özeti şu ki oyunu açmak istedikten sonra her türlü bir çözüm yolu vardır ama dediğim gibi istemek lazım öncelikle.  Admin

Telif hakkı olsun olmasın biz başka bir oyunun alt yapısını daha fazla kullanmak istemiyoruz. Oyunun alt yapısı, senaryosu başka bir oyuna ait değil mi? Tamam şimdi bazılarınız diyecek; TKMt2 nin kendi oyun düzeni vardı. Evet ama karakterler, bunların becerileri, oyun çekirdek tasarımı başka bir firmaya ait. Mesele telif hakkı gelene kadar işi yürütmek mi yani? Bunlar tamamen bizim ürünümüz olsaydı o zaman bizim isteğimizi değerlendirirdik. Etik bulmuyoruz.

Ben de istemiyor değilim sizlere ufak ta olsa oynama imkanı vermek. Ancak bu noktaya geldikten sonra zor arkadaşlar.